Očista

Očista

Žáner: Horor • Triler

Verzia: Český dabing

Trvanie: 85 minút (01:25)

Premiéra na Slovensku: 15. august 2013

Krajina pôvodu: USA

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov

Réžia: James DeMonaco • Scenár: James DeMonaco • Kamera: Jacques Jouffret • Hudba: Nathan Whitehead • Hrajú: Ethan Hawke, Lena Headey, Max Burkholder,, Adelaide Kane

Program


Jednu noc v roku sú všetky zločiny povolené. Prežite ju.

Ako vyriešiť alarmujúcu mieru kriminality? Legalizáciou všetkých zločinov. Na jednu jedinú noc v roku sa Amerika blízkej budúcnosti premieňa na najnebezpečnejšie miesto na Zemi. Keď sa vás niekto rozhodne zabiť, nikto vám nepomôže, pretože všetky zložky záchranného systému sú behom Očisty mimo prevádzky. Krvavý thriller s hororovými prvkami natočili tvorcovia séria Paranormal Activity, ktorí vás budú desiť tak, ako je im vlastné.

Úspešní a bohatí Sandinovci sa na Očistu pripravujú v úplnom pokoji. James ( Ethan Hawke ) predáva bezpečnostné systémy, vďaka ktorým svoj dom premenil na nedobytnú pevnosť. Jeho manželka ( Lena Headey) a deti, teenageri Charlie a Zoey, preto môžu nerušene pozorovať prostredníctvom bezpečnostných kamier svet tam vonku a výnimočné drámy, ktoré táto špecifická noc prinesie. Všetko zmení jeden cudzinec, ktorý sa náhle objaví pri ich dverách a úpenlivo prosí o záchranu. Pustiť ho dovnútra, alebo nie? Rozhodnutie, ktoré urobia, obráti ich život naruby.