Kurz manželskej túžby

Kurz manželskej túžby

Žáner: Komédia

Verzia: Originálna verzia

Trvanie: 90 minút (01:30)

Premiéra na Slovensku: 28. október 2021

Krajina pôvodu: Česká republika

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Hrajú: Vojta Kotek, Jiří Bartoška, Lenka Vlasáková, Stanislav Majer, Šárka Vaculíková, Ondra Bauer, Josef Polášek (Česká republika), Vasil Fridrich, Lucia Šipošová • Réžia: Radek Bajgar • Producent: Petr Erben • Scenár: Radek Bajgar, Mirka Zlatníková • Kamera: Václav Tlapák (Česká republika) • Hudba: Jiří Hájek

Program


Kde končí objatia a začína škrtenie? Hlavná otázka vzťahovej komédie pre ľudí, ktorí chcú v zdraví a láske prežiť vlastné manželstvo. Témou, nie príbehom, nadväzujeme na film Teória tigra, ktorý riešil cestu, ak utiecť zo vzťahu, ktorý nevyhovuje. Kurz manželské túžby je naopak o tom, ako v takom vzťahu žiť. Pokiaľ možno šťastne. Možno aj s vášňou, a to aj po rokoch. Je pre vzťah dôležitá intímna blízkosť alebo naopak dostatočný priestor? Dá sa pestovať vzťah alebo sa pestujú len kaleráby? Je manželstvo len kvantitatívne problém? A môžeme túžiť aj po tom, čo už máme? Prichádzame s prevratnou metódou, vďaka ktorej sa na seba vášnivo vrhnete zakaždým, keď sa vrátite z práce. Len potom nezabudnite skontrolovať, či ten druhý ešte dýcha.

A dej? Niekoľko extrémne rozdielnych manželských dvojíc prichádza do luxusného rezortu na Kurz pevného objatia. Potom sa stane niekoľko vecí, na ktoré už nikto nezabudne….